• Tudástár
  • 2018-03-18 00:00:00

A WiFi használatának technikai feltételei

A WiFi hálózat használatához a felhasználónak rendelkeznie kell egyetemi e-mail címmel és jelszóval, a csatlakoztatni kívánt eszköznek támogatnia kell az EAP-TTLS hitelesítést.
  • A felhasználónak rendelkeznie kell felhasználói fiókkal az Egyetem központi authentikációs rendszerében. Amennyiben rendelkezik valami@uni-miskolc.hu e-mail címmel, úgy az ehhez tartozó felhasználónév/jelszó páros megfelelő a hitelesítéshez.
  • Amennyiben nem rendelkezik ilyen felhasználói fiókkal úgy azt a MEISZK-től igényelhet. További információt a MEISZK honlapján , vagy a (46) 565-111/10-70-es egyetemi melléken kaphat.
  • A csatlakoztatni kívánt eszköznek támogatnia kell az EAP-TTLS hitelesítést. Ilyen operációs rendszerek pl. LINUX, Android, MAC, Windows 8. Egyéb Windowsos rendszereknél, amennyiben a hálózati kártya meghajtó programjával nem települt fel, külön telepíteni kell.
  • A felhasználónak regisztrálni kell a használni kívánt eszközét a következő weboldalon: https://secure.uni-miskolc.hu/wifi/index.php. melyet a nyilvános „GUEST” illetve „SECURE” hálózatokról is megtehet.