• Tudástár
  • 2018-03-20 00:00:00

A Wi-Fi-hálózat használatának szabályai

A Wi-Fi-hálózat használatával a felhasználók elfogadják a Miskolci Egyetem Informatikai Központ felhasználói szabályzatának rendelkezéseit, az KIFÜ Felhasználói Szabályzatban foglaltakat, illetve az alábbi szabályokat.

A Wi-Fi-hálózat használatával a felhasználók elfogadják a Miskolci Egytem Informatikai Központ felhasználói szabályzatának rendelkezéseit, az KIFÜ Felhasználói Szabályzatban foglaltakat, illetve az alábbi szabályokat:

• A Informatikai Központ – továbbiakban IK – által üzemeltetett vezeték nélküli hálózat az egyetem hallgatói, dolgozói, vendégei számára a tanulásukkal, oktató-kutató munkájukkal összefüggő tevékenységeik elősegítését és megkönnyítését szolgálja. Ettől eltérő tevékenységek, pl.: szerver alkalmazások futtatása, fájlmegosztó programok használata tilos!
  • Tilos a hozzáféréshez szükséges azonosítók harmadik fél részére történő átadása!
  • Tilos a szolgáltatott hálózat kereskedelmi célú használata!
  • Tilos minden olyan egyéb hálózati tevékenység, mely a hálózat többi felhasználójának munkáját zavarja vagy akadályozza!
  • Minden felhasználónak gondoskodnia kell a csatlakoztatott eszköz védelméről (víruskereső, tűzfal program futtatása), a nem megfelelő védelem miatt bekövetkező szoftver, hardver és egyéb problémákért az IK nem vállal felelősséget.
  • Az IK munkatársai a hálózat üzemeltetése során a lehető legnagyobb gondossággal és körültekintéssel járnak el. Azonban a szolgáltatás jellege miatt nem kizárhatóak esetleges hálózati incidensek, melyek a felhasználó által csatlakozatott eszközökön okozott következményeiért az IK nem vállal felelősséget!

A fenti szabályok be nem tartása a hozzáférési jogosultság előzetes figyelmeztetés nélküli korlátozását vagy visszavonását vonja maga után!