Hallgatói e-mail címek

•  Tudástár
  • 2021-09-12 00:00:00
Folyamatosan készülnek a hallgatói e-mail címek és a Neptun rendszerben kerülnek kiküldésre.
A hallgatói egyetemi e-mail címek (student.uni-miskolc.hu) automatikusan generálásra kerülnek a Neptun adatok alapján és két naponta a Neptunban az új e-mail címek tulajdonosai értesítést kapnak.

Ezzel az e-mail címmel lehetséges az M365 regisztrációt kezdeményezni ezen az oldalon.

Ezzel az e-mail címmel és a hozzátartozó jelszóval lehet a központi egyetemi WiFi hálózathoz (eduRoam) csatlakozni. A telepítéssel kapcsolatos információk innen érhetőek el.

Az egyetemi e-mail cím és a hozzá tartozó jelszó egyben a hallgatói eduID azonosítótok is, amely többek között adatbázis szolgáltatások elérésére alkalmas.

Az egyetemi e-learning rendszer (Moodle) használatához hallgatóként a Neptun kód a felhasználónév. Első belépés előtt célszerű jelszó emlékeztetőt kérni.